FESTIWAL BANIEK MYDLANYCH

Mydło zostało podobno wynalezione przez Sumerów w Zachodniej Azji, czyli grubo ponad 4 tysiące lat temu. Być może podobnego wynalazku dokonali Fenicjanie nad Morzem Śródziemnym, a może tylko szybko zrozumieli jaka to świetna rzecz i zaczęli nim (jak to Fenicjanie) handlować?

Nie jest pewne, że wynalazcy mydła w Starożytności chodziło o stworzenie baniek mydlanych. Ale na pewno od tamtych czasów ludzie na całym świecie robili bańki mydlane. Przez wieki udoskonalano receptury mydła, co sprawiało, że i bańki były coraz bardziej kolorowe i trwałe.

Naukowcy zaczęli eksperymentować z bańkami zaledwie 200 lat temu. Matematycy, fizycy, architekci studiowali interakcję pomiędzy wodą i mydłem. Każda bańka mydlana ma unikalny układ kolorów i jest przykładem, jak można osiągnąć maksymalną objętość minimalną ilością materiału. Do dziś przy pomocy baniek mydlanych bada się takie zjawiska jak interferencję fal świetlnych czy napięcie powierzchniowe płynów.

To niesamowite że mimo upływu lat, ta zabawa nadal podbija nasze serca. Setki mieniących się w kolorach tęczy baniek, unoszących się w powietrzu, stanowi nie lada atrakcję na każdej imprezie. A ile frajdy jeśli samemu można zrobić gigantyczną bańkę? Posiadając profesjonalny sprzęt oraz płyny sprawimy że pojawi  się na Twojej imprezie prawdziwy festiwal baniek.