Jak zorganizować urodzinki

Twoja pociecha już niedługo skończy kolejny rok swojego życia. I kolejny raz stajesz przed prawdziwym wyzwaniem. Jak urządzić urodzinki dla dziecka, aby były super przygodą dla wszystkich małych gości, a jednocześnie cudownym wspomnieniem dla Twojego malucha. Jak zorganizować urodzinki?

Nie jest to sprawa prosta i wymaga od nas – rodziców dużego zaangażowania.

Bo “kinder bal” to nie lada wyzwanie.  Jak go urządzić?

  1. Lista gości – usiądźcie razem z dzieckiem i sporządźcie listę gości, których Twój maluch chce zaprosić na swój bal. Zaplanujcie tylu gości, aby bez trudu wszyscy mogli się pomieścić  w pokoju, w którym będzie urządzane przyjęcie. Dla każdego gościa przygotujcie zaproszenia – ręcznie wykonane, będą z pewnością śliczną pamiątką dla uczestników zabawy.
  2. Przygotujcie scenariusze zabaw: zaplanujcie sobie każdą minutę urodzin, wtedy łatwiej będzie Wam zapanować nad grupką rozbawionych dzieci. Spiszcie sobie na karteczce wszystkie zabawy, które chcecie zorganizować. Stwórzcie scenariusz urodzin. O ciekawych pomysłach zabaw dla dzieci podczas “kinder balu” przeczytacie już wkrótce na naszym blogu.
  3. Udekorujcie pokój w którym odbywać się będzie przyjęcie – dekoracje można zakupić w sklepach papierniczych lub supermarketach, lub wykonać ręcznie. Mogą to być piękne, kolorowe balony, serpentyny, ozdobne zawieszki na krzesłach. Pamiętajcie, że pokój w którym będzie odbywało się przyjęcie musi być bezpieczny. Wynieście niektóre meble i urządzenia, które mogą ulec uszkodzeniu, lub co gorsza doprowadzić do skaleczenia jakieś dziecka. Jeżeli urodzinki wypadają w miesiącach ciepłych, a dysponujecie ogrodem, najlepiej całą imprezę przenieść właśnie tam.

jak zorganiozować urodzinki

Ważnym elementem każdego balu oprócz super zabawy jest również menu

Obowiązkowo piękny, duży i kolorowy tort, który zachwyci wszystkich. Obok toru niestety najlepiej sprawdzają się przekąski mało zdrowe, ale chyba w tym dniu urodzin możemy pozwolić dzieciom na małe grzeszki: chipsy, paluszki, chrupki, orzeszki (zapytaj wcześniej rodziców dzieci uczestniczących w przyjęciu, czy nie są na coś uczulone).

Dzieci podczas zabawy z pewnością zgłodnieją, warto więc przygotować również coś bardziej konkretnego. Idealna będzie pizza, którą dzieci mogą przyrządzić same podczas przyjęcia. W małych miseczkach przygotuj kilka składników (tarty ser, pomidorki, szynka pokrojona w paski, kukurydza, ananas…), a przygotowane wcześniej ciasto uformuj na małe kółeczka, które dzieci będą mogły udekorować tymi składnikami, które najbardziej lubią.

Podczas samego przyjęcia pilnujcie, aby wszystkie dzieci bawiły się dobrze i bezpiecznie. Nie zostawiajcie dzieci bez opieki i postaraj się prowadzić przyjęcie zgodnie z opracowanym wcześniej scenariuszem.

Jeżeli jednak nie uda się Wam znaleźć tyle czasu wolnego, aby przygotować przyjęcie urodzinowe, możecie skorzystać z pomocy profesjonalnych animatorów czasu. Nasza firma zadba o wszystko i zorganizuje niezapomniane urodzinki Waszemu dziecku od A do Z. A jakie atrakcje mamy dla Waszego dziecka? – zobaczcie TUTAJ 

Opublikowany w BLOG